Könyvtárunk egyik féltett kincse, legrégibb kéziratos kódexünk az ún Biblia Parisiensis. A kötet a XIII. század közepén készült párizsi kódexmásoló műhelyben. Íróanyaga nagyon finom vékony pergamen (velum). A szöveget ún. littera parisiensis írással valószínűleg egy személy írta. A kódex elején megcsonkult, a hiányzó két levelet (Szt. Jeromos bevezetése a Vulgata szövegéhez) a 19. század elején, az újra kötéssel egy időben pótolták, és littera parisisensist utánzó írással kiegészítették.
Az Ige asztalánál : Szentírási elmélkedések a vasárnapi mise-olvasmányokról / Lukács László . — Budapest : Vigilia, 2009. — 456 p. ; 22 cm
A Fiumei úti sírkert piarista emlékei
Ismertető
Az 1849-ben megnyitott Fiumei úti sírkert (amelyet eleinte Kerepesi útinak hívtak) Budapest és egyben Magyarország legjelentősebb temetőjévé vált. Itt nyert végső nyughelyet az ország politikai, kulturális és tudományos elitje, a számukra emelt síremlékek között pedig számos kiemelkedő művészeti érték található. A temetőben két sírboltban és három külön sírban összesen 91 piarista tanár nyugszik. Személyük és síremlékeik méltók a temető egészéhez, hiszen sokan a magyar művelődés meghatározó szereplői voltak. Ez a kiadvány a piarista síremlékek mellett 19 itt eltemetett jelentősebb piarista tanár életét mutatja be. A virtuális séta emellett elvezet a budapesti piarista gimnázium itt eltemetett nevesebb diákjainak sírjához, és közülük tízről közöl rövid életrajzot. A kiadványhoz mellékletként külön térképlap is készült, amely megkönnyíti az ismertetett sírok bejárását.