Nyitvatartás:

Hétfő - péntek: 9-16

Hétvégén: zárva

Kapcsolat

Címünk

1052 Budapest,
Piarista köz 1.

Telefonszám

+36(1) 486-4478

E-mail cím

pkk@piarista.hu

Kincseinkből

Biblia Parisiensis (XIII. század közepe)

Könyvtárunk egyik féltett kincse, legrégibb kéziratos kódexünk az ún Biblia Parisiensis. A kötet a XIII. század közepén készült párizsi kódexmásoló műhelyben. Íróanyaga nagyon finom vékony pergamen (velum). A szöveget ún. littera parisiensis írással valószínűleg egy személy írta. A kódex elején megcsonkult, a hiányzó két levelet (Szt. Jeromos bevezetése a Vulgata szövegéhez) a 19. század elején, az újra kötéssel egy időben pótolták, és littera parisisensist utánzó írással kiegészítették.

2023. 01. 14. – 22:09

Könyvajánlók

Az Ige asztalánál

Az Ige asztalánál : Szentírási elmélkedések a vasárnapi mise-olvasmányokról / Lukács László . — Budapest : Vigilia, 2009. — 456 p. ; 22 cm

Annotációk / Vélemények

A véleményt megjelenés előtt könyvtárunk ellenőrzi.
Értékelés:



Értékelés: Még nem értékelték (0 szavazat)

2023.10.11. 10:13:13
Forrás: OSZK
Az adattár az Országos Széchényi Könyvtár gyűjteményéből az 1956-os forradalom október 22. és november 4. közötti dokumentumait tartalmazza. A kiadvány kép- és hanganyagai szemelvények a Magyar Mozgóképkincs Gyűjtemény és az Országos Széchényi Könyvtár Történeti Interjúk Tárának fejlesztés alatt álló adatbázisából. A Mozgóképkincs Gyűjteményt a Magyar Nemzeti Filmarchívum, az Országos Széchényi Könyvtár, valamint az MKB Bank alapította és működteti. A hangzó dokumentumok a Kossuth Rádió, a Szabad Európa Rádió és más rádiók adásfolyamának részletei, melyeket Nyugat-Németországban, a Szabad Európa Rádió tevékenységét vizsgáló bizottság megbízásából rögzítettek. Az írott sajtó anyagait és a korabeli röplapokat az Országos Széchényi Könyvtár gyűjteményéből válogattuk. Az adattár zenei betéteit az egykorú rádióadások és filmdokumentumok nyomán állítottuk össze. A kronológia és a névmutató Az 1956-os Magyar Forradalom Történetének Dokumentációs és Kutatóintézete Közalapítvány munkája. A Magyar Nemzeti Múzeum és az MTI is hozzájárult az újraközléséhez. Az 56-os forradalom történéseiről készült új közlésű képek két forrásból: a Magyar Nemzeti Filmarchívum és a Magyar Fotográfiai Múzeum gyűjteményéből származnak. A pillanatképek és az írott dokumentumok, valamint a rádiók hanganyagának válogatását, a képek digitalizálását, a szövegek gondozását, a térképek szerkesztését a Történeti Interjúk Tárának munkatársai végezték.