Nyitvatartás:

Hétfő - péntek: 9-16

Hétvégén: zárva

Kapcsolat

Címünk

1052 Budapest,
Piarista köz 1.

Telefonszám

+36(1) 486-4478

E-mail cím

pkk@piarista.hu

Kincseinkből

Biblia Parisiensis (XIII. század közepe)

Könyvtárunk egyik féltett kincse, legrégibb kéziratos kódexünk az ún Biblia Parisiensis. A kötet a XIII. század közepén készült párizsi kódexmásoló műhelyben. Íróanyaga nagyon finom vékony pergamen (velum). A szöveget ún. littera parisiensis írással valószínűleg egy személy írta. A kódex elején megcsonkult, a hiányzó két levelet (Szt. Jeromos bevezetése a Vulgata szövegéhez) a 19. század elején, az újra kötéssel egy időben pótolták, és littera parisisensist utánzó írással kiegészítették.

2023. 01. 14. – 22:09

Könyvajánlók

Az Ige asztalánál

Az Ige asztalánál : Szentírási elmélkedések a vasárnapi mise-olvasmányokról / Lukács László . — Budapest : Vigilia, 2009. — 456 p. ; 22 cm

Annotációk / Vélemények

A véleményt megjelenés előtt könyvtárunk ellenőrzi.
Értékelés:



Értékelés: Még nem értékelték (0 szavazat)

2014.05.16. 16:32:04
Forrás: Kiadói ajánlás
A jezsuita Kína-misszionárius, Matteo Ricci (1552 1610) olyan örökséget hagyott maga után, amelynek jelentőségét csak ma kezdjük sejteni. Az életmű hétköznapi kérdéseket vet fel: Hogyan kell viselkednünk azokkal szemben, akik nem osztják a mi kultúránkat, vallásunkat, legszemélyesebb meggyőződéseinket? Vajon elfogadhatjuk őket másságukkal , sajátos gondolkodásmódjukkal, hitükkel együtt, vagy helyesebb volna megpróbálni jobb belátásra bírni , megváltoztatni, alkalmasint megtéríteni őket? A kérdés persze nagyobb összefüggésben is felvethető: globalizálódó, és mindinkább multikulturálissá, többpólusúvá váló világunkban ugyan milyen jövőjük van a világvallásoknak? Sikerülhet-e úgy együtt élnünk, hogy miközben tanulunk egymás értékeiből megtanuljuk tiszteletben tartani meggyőződéseik különbözőségét is? Ám nem elárulása-ez annak az Igazságnak, amit vallásunkban felismertünk? S mi a helyzet politikai és gazdasági konfliktusok esetén, melyeket az emelkedő ázsiai óriás, Kína törekvései elővételeznek? Végül is melyek azok az etikai elvek, amelyek nem képezhetik alku tárgyát, mivel a békés egymás mellett élés alapját képezik? Képesek leszünk szót érteni egymással különböző vallások követői erkölcsi alapon? Ilyen és hasonló kérdések megválaszolásához remélünk hozzájárulni ezzel a kötettel. A közre adott tanulmányok a Misszió, Globalizáció, Etika Matteo Ricci szellemi öröksége címmel 2010. május 17-18-án a Faludi Ferenc Akadémia, a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Teológiai Fakultása közös rendezésében lezajlott nemzetközi konferencia anyagát tartalmazzák szerkesztett formában. A szövegek sokféle tudományterületet ölelnek fel, a szerzők a teológia és az erkölcstan, a történettudomány és a közgazdaságtan, a szociológia és a sinológia neves hazai és külföldi szakemberei.