Nyitvatartás:

Hétfő - péntek: 9-16

Hétvégén: zárva

Kapcsolat

Címünk

1052 Budapest,
Piarista köz 1.

Telefonszám

+36(1) 486-4478

E-mail cím

pkk@piarista.hu

Kincseinkből

Az első könyv a távcsőkészítésről avagy Galilei és a piarista oktatás

A piarista oktatás elindulása új szemléletet hozott a természettudományos oktatás rendszerébe a 17-18. században. Kalazanci Szent József fontosnak tartotta az olvasás és írás mellett a matematika oktatását is, mint a diákoknak kenyeret adó, praktikus tudományt. Ebben a szellemben tanítottak Kalazancius későbbi követői is, akik közül a firenzei piaristák szoros kapcsolatba kerültek Galileo Galileivel is, egyfajta titkári feladatokat is vállalva a tudós mellett. Galilei gyakorlati megfigyeléseken alapuló tudományos elvei pedig átkerültek a piarista oktatás elemei közé.

2022. 09. 28. – 09:29

Könyvajánlók

Dogmafejlődés, dogmaértelmezés

Budapest : Jézus Társasága Magyarországi Rendtartománya : L' Harmattan, 2012. — 190, [1] p. ; 23 cm . — (Jezsuita könyvek : Isten és tudomány)

Annotációk / Vélemények

A véleményt megjelenés előtt könyvtárunk ellenőrzi.
Értékelés:



Értékelés: Még nem értékelték (0 szavazat)

2015.04.07. 12:02:59
Forrás: Borító
A művészet és a vallás viszonyának vizsgálata a vallástudomány egyik leggyorsabban fejlődő területe. Graham Howes invenciózus könyve a vallás és a vizuális művészetek kölcsönhatását vizsgálja a kereszténység és más vallási hagyományok területén. A vallásos művészet fő történeti, teológiai, szociológiai és esztétikai dimenzióit tárgyalja, különös tekintettel a népi és a magas kultúrára, valamint a fejlődő világ társadalmaira. Igyekszik meghatározni a szakrális művészet formáit és szerepét a globalizálódó világ, a modernitás, a szekularizáció és a fundamentalizmus folyton változó összefüggésében. Négy olyan dimenziót emel ki, ahol konvergálni látszik a vallásos művészet és a vallásos hit: az ikonográfiát, a didaktikát, az intézményességet és az esztétikát. A vallásos művészet és a vallásos hit közötti kölcsönhatást vizsgáló mű sokakat főként teológusokat, esztétákat, művészeket és történészeket képessé tesz a látás és a hit gazdag kapcsolatának megértésére, legyen szó akár saját, akár más kultúrákról, akár múltról, akár jelenről.